Czexperts Berlin Open Meetup – 27.09.2017 – Evropská identita / Kardiochirurgie

Zveme Vás na další Czexperts Berlin Open Meetup, který se uskuteční ve středu 27. září  2017 od 18:30 v prostorách Českého centra v Berlíně, Wilhelmstraße 44.

Našimi hosty budou:

Arsène Verny  – Jean Monnet Professor für Europarecht, Advokát

Tomáš Filip – Assistenzarzt Herzchirurgie, Herzzentrum Bernau, Medizinische Hochschule Brandenburg Theodor Fontane

18:30 – přednáška a diskuze:  Evropská identita, Arsène Verny

Mnohdy čteme, že evropská identita, tedy loajalita vůči Evropě, je v rozporu s naší identitou národní. Tak by evropská identita jakoby bourala koncepci národního státu. Evropská demokracie v současnosti není výrazem směřování k decentralizaci moci, ale naopak, moc a rozhodování se stále více koncentruje a probíhá v režii tzv. politických elit, (demo)kracie – (byro)kracie, moci skryté za oponou… Tato krize hodnot a krize politická téměř dennodenně získává na síle uprchlickou krizí a se stále více rozmáhajícím terorismem. Lze v této situaci pokládat Českou republiku za zemi zaslíbenou anebo se jedná pouze o klid před bouří?

19:00 – přednáška a diskuze:  Endoskopická sklizeň žíly, Tomáš Filip

Přednášející představí obor kardiochirurgie a odprezentuje jeden z možných způsobů odebrání žíly z dolní končetiny pacienta podstupujícího bypass operaci. Srovná jej s klasickou chirurgickou metodou. Popíše anatomii, fyziologii a patofyziologii celého procesu. Případné odpovědi na Vaše otázky k tématu i k přidruženým tématům Vám zodpoví Tomáš Filip.

19:30 – networking/drinks

Budeme rádi, když potvrdíte Vaši účast na e-mail info@czexperts.org nebo přes Facebook ZDE, ale přijít můžete i jen tak.

Budeme rádi, pokud byste informaci o meetupu rozšířili mezi své známé v Berlíně a jinde v zahraničí.