Czexperts Berlin Open Meetup 01.06.2017

Zveme Vás na další Czexperts Berlin Open Meetup, který se uskuteční ve čtvrtek 1. června 2017 od 18:30 v prostorách Českého centra v Berlíně, Wilhelmstraße 44.

Našimi hosty budou:

Martin Stašek – Policy Officer, Zastoupení Evropské komise v Berlíně

Petr Vágner – Scientist, Weierstraß Institute for Applied Analysis and Stochastics

 

18:30 – přednáška a diskuze: Brexit, Martin Stašek

V červnu loňského roku se 51,89 % hlasujících v referendu rozhodlo pro vystoupení Spojeného království z EU. V rámci vypjaté kampaně nebyl čas zabývat se podrobnostmi důsledků – ty ovšem nyní pomalu dostávají konkrétní obrysy. Kdy k skutečně k brexitu dojde? Co mu bude předcházet? Kdo a jak bude o podmínkách vyjednávat? Jaké bude mít vztahy EU se Spojeným královstvím v budoucnu? Jaké budou následky pro vás? A jakou úlohu v tom všem hraje Evropská komise? Na tyto i další otázky se ve své prezentaci pokusí odpovědět Martin Stašek, policy officer Zastoupení Evropské komise v Berlíně.

19:00 – přednáška a diskuze:  Palivové články a matematické modelování, Petr Vágner

Co jsou palivové články, jak fungují, a kde se používají? Jak se využívá matematika při výzkumu palivových článků? A není lepší zůstat u baterií a fosilních paliv? Petr Vágner vás uvede do této nové technologie a představí svůj aktuální projekt.

19:30 – networking/drinks

Budeme rádi, když potvrdíte Vaši účast na e-mail info@czexperts.org nebo přes Facebook ZDE, ale přijít můžete i jen tak.

Budeme rádi, pokud byste informaci o meetupu rozšířili mezi své známé v Berlíně a jinde v zahraničí.